Scroll Top
Zawiła 55b; 30-390 Kraków

Obróbka elektroerozyjna CNC

Obróbka elektroerozyjna cnc

Elektrodrążenie to rodzaj zaawansowanej technologicznie, bardzo precyzyjnej obróbki ubytkowej. Proces polega na wywołaniu reakcji elektroerozyjnej pomiędzy dwiema elektrodami, z których jedna jest narzędziem, a druga detalem obrabianym.
Rodzaje obróbki elektroerozyjnej czyli elektrodrążenia możemy podzielić na wgłębne i drutowe. Generalnie różnica pomiędzy tymi metodami polega na rodzaju użytej elektrody roboczej. W pierwszym przypadku jest to elektroda wykonana ma maszynie CNC, a w drugim przewijany drut.

Wykorzystywane jest głównie przy obróbce specjalizowanych części maszyn i innych materiałów trudnoskrawalnych, gdyż pozwala na uzyskanie skomplikowanych kształtów, trudnych lub niemożliwych do wykonania obróbką skrawaniem (np. wewnętrzne ostre narożniki i/lub gwint w materiale hartowanym, czy węgliku), nie ma też tutaj sił skrawania oddziałujących na część obrabianą. Zaletą tej metody jest możliwość obróbki praktycznie każdego materiału przewodzącego prąd.

Jak i na czym wykonujemy obróbkę elektroerozyjną cnc?
PARK MASZYNOWY
Stale powiększamy nasze zaplecze i park maszynowy, aby móc realizować coraz większe i bardziej skomplikowane zlecenia z jeszcze większą dokładnością. Dysponujemy bogatym zapleczem w postaci frezarek, tokarek, laserów, termoformierek, pił taśmowych, pilarek oraz wielu innych maszyn, co pozwala nam realizować zlecenia kompleksowo i w krótkim terminie.
MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE OBRÓBKI ELEKTROEROZYJNEJ  CNC LUB TERMINÓW REALIZACJI? JESTEŚMY DLA CIEBIE!

oBRABIAMY różne materiały

Jesteśmy przygotowani do obróbki elektroerozyjnej materiałów przewodzących prąd. W tym elementów, które powstają z różnych rodzajów stali i metali kolorowych.

materiały z atestami

Zgodnie z polityką jakości firmy ISO 9001:2015 wszystkie materiały, które proponujemy naszym Klientom posiadają certyfikaty pochodzenia i atesty składu chemicznego.

Stal czarna i jakościowa

elektrodrążenie CNC elementów i części ze stali czarnej i jakościowej.

STAL NIERDZEWNA

Elektrodrążenie CNC  elementów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

TYTAN

Precyzyjne elektrodrążenie CNC elementów z tytanu nawet o dużych rozmiarach.

metale kolorowe

Elektrodrążenie CNC elementów z metali kolorowych (nieżelaznych).

Stopy aluminium

Elektrodrążenie CNC elementów i części z aluminium.

ZOBACZ, DLA KOGO PRACOWALIŚMY 

Masz pytania?

Im bardziej skomplikowane zlecenie tym więcej pytań i kwestii do doprecyzowania. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego zapraszamy do kontaktu. Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.