Scroll Top
Zawiła 55b; 30-390 Kraków

Obróbka skrawaniem stali nierdzewnej 304

OPIS

W naszym centrum obróbczym dla klienta z branży laboratoryjnej wykonaliśmy części do maszyn. Detale zostały wykonane z walcowanego aluminium PA13 oraz ze stali nierdzewnej 304. Krótka charakterystyka aluminium PA13 znalazła się już w jednej z naszych wcześniejszych realizacji (->Obróbka aluminium PA13), dlatego tym razem skupimy się na stali nierdzewnej 304 i jej obróbce.

Stal nierdzewna 304 to jeden z najpopularniejszych gatunków stali nierdzewnej. Swą popularność zawdzięcza dobremu stosunkowi ceny do jakości. Stal 304 jest odporna na korozję, ale narażona na działaniu związków chloru / chlorku sodu wykazuje mniejszą odporność od innych gatunków. W tej sytuacji na powierzchni mogą wytworzyć się obszary korozji tzw. wżery, które swym działaniem mogą sięgać w głąb materiału.
Stal nierdzewna 304 idealnie nadaje się do spawania. Jest to materiał, który może powodować problemy przy skrawaniu. Przy doborze tego materiału do obróbki skrawaniem trzeba pamiętać o tym, że stal 304 podczas procesu umacnia się. Dlatego ważne jest by wybierać dużą głębokość skrawania.

Stal nierdzewną 304 najczęściej stosuje się w przemyśle spożywczym, chemicznym.

MATERIAŁY
  • Stal nierdzewna 304 (“nierdzewka”)
WYKONANE PRACE
  • Obróbka skrawaniem